| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY061 |
| MOQ: | 10000 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Εισαγωγή προϊόντος
Όταν η προστασία του περιβάλλοντος γίνεται παγκόσμια συναίνεση και το όραμα της μάρκας πρέπει να φτάνει σε κάθε λεπτομέρεια, παρουσιάζουμε αυτά τα πραγματικά πλήρως βιοδιασπώμενα χάρτινα ποτήρια και μπολ. Από το σώμα του ποτηριού μέχρι την επίστρωση, από τα μελάνια εκτύπωσης μέχρι τη συσκευασία υποστήριξης, όλα τα υλικά είναι βιοδιασπώμενα, ενώ υποστηρίζουν την εξαίρετη προσαρμοσμένη εκτύπωση στρογγυλού λογότυπου, επιτρέποντας στα παγωτά σας να αντέχουν τόσο στην περιβαλλοντική όσο και στην αισθητική εξέταση από μέσα προς τα έξω.
Αυτή η σειρά προϊόντων χρησιμοποιεί παρθένο χαρτοπολτό ποιότητας τροφίμων ως βασικό υλικό, με εσωτερικά και εξωτερικά τοιχώματα ενισχυμένα με διπλή επίστρωση PE. Σε αντίθεση με τη συμβατική κατανόηση, η επίστρωση εδώ χρησιμοποιεί επίσης βιοδιασπώμενες συνθέσεις, αποσυντιθέμενη πλήρως ταυτόχρονα με τον χαρτοπολτό υπό συνθήκες βιομηχανικής κομποστοποίησης, χωρίς να αφήνει υπολείμματα μικροπλαστικών. Εργαστηριακές δοκιμές αποδεικνύουν εξαιρετική απόδοση κατά την παρατεταμένη αποθήκευση στους -25°C, με τα ποτήρια και τα μπολ να διατηρούν το σχήμα τους χωρίς να μαλακώνουν. Όταν περιέχουν λιωμένο παγωτό, παρουσιάζουν μηδενική διαρροή για 72 ώρες, με σταθερή απόδοση που προστατεύει κάθε μερίδα.
Το στρογγυλό λογότυπο είναι το πιο κλασικό στοιχείο στην οπτική ταυτότητα της μάρκας. Έχουμε βελτιστοποιήσει τη διαδικασία εκτύπωσης ειδικά για κυκλικά μοτίβα, χρησιμοποιώντας φιλικά προς το περιβάλλον μελάνια νερού με ακρίβεια εκτύπωσης έως και 175 γραμμές, διασφαλίζοντας ότι οι άκρες του λογότυπου είναι καθαρές χωρίς οδοντωτές άκρες, με ομαλές φυσικές μεταβάσεις χρωμάτων. Είτε πρόκειται για απλούς μονοχρωματικούς αναγνωριστικούς κωδικούς είτε για πολύχρωμα σχέδια κλίσης, μπορούν να παρουσιαστούν με ακρίβεια σε ποτήρια και μπολ, επιτρέποντας στο σήμα της μάρκας σας να φτάσει στους καταναλωτές στην πιο αυθεντική του μορφή.
Από τις πρώτες ύλες έως τα τελικά προϊόντα, επιμένουμε στην πλήρη βιοδιασπασιμότητα σε όλη τη διαδικασία. Τα προϊόντα έχουν περάσει την πιστοποίηση βιομηχανικής κομποστοποίησης OK Compost, με διαθέσιμες πρώτες ύλες πιστοποιημένες από το FSC. Αυτό σημαίνει ότι αφού οι πελάτες σας απολαύσουν την τελευταία κουταλιά παγωτού, αυτή η συσκευασία μπορεί να επιστρέψει πλήρως στη φύση, χωρίς να αφήσει ίχνος.
Επισκόπηση προδιαγραφών
| Τύπος προϊόντος | Μέγεθος | Χωρητικότητα | Σενάρια εφαρμογής |
|---|---|---|---|
| Ποτήρι | 2oz | 60ml | Μίνι δείγματα, παιδικά ποτήρια |
| Ποτήρι | 4oz | 120ml | Παιδική μονή μπάλα, μικρά επιδόρπια |
| Ποτήρι | 6oz | 180ml | Τυπική μονή μπάλα παγωτού |
| Ποτήρι | 8oz | 240ml | Μονή μπάλα με γαρνιτούρες, παγωμένο γιαούρτι |
| Ποτήρι | 10oz | 300ml | Ποτήρια διπλής μπάλας, βασικά σάντουιτς |
| Ποτήρι | 12oz | 350ml | Τυπικά σάντουιτς, μπολ μους |
| Ποτήρι | 14oz | 400ml | Μεγάλα σάντουιτς, μπολ φρούτων |
| Ποτήρι | 16oz | 500ml | Ποτήρια milkshake, μερίδες για μοίρασμα |
| Ποτήρι | 20oz | 600ml | Για μοίρασμα δύο ατόμων |
| Ποτήρι | 24oz | 700ml | Οικογενειακές συσκευασίες |
| Μπολ | 4oz | 120ml | Μικρά επιδόρπια, μπολ δείγματος |
| Μπολ | 8oz | 240ml | Μπολ γιαουρτιού, μπολ σαλάτας |
| Μπολ | 12oz | 350ml | Τυπικά μπολ επιδορπίων |
| Μπολ | 16oz | 500ml | Μπολ φρούτων, μπολ σάντουιτς |
| Μπολ | 20oz | 600ml | Επιδόρπια για μοίρασμα |
| Μπολ | 24oz | 700ml | Οικογενειακά μπολ σαλάτας |
| Μπολ | 32oz | 950ml | Μπολ για πάρτι |
| Μπολ | 48oz | 1400ml | Εξαιρετικά μεγάλα μπολ για μοίρασμα |
Βασικά πλεονεκτήματα
Πλήρως βιοδιασπώμενο με δέσμευση μηδενικού πλαστικού
Τόσο ο χαρτοπολτός του ποτηριού όσο και η επίστρωση PE χρησιμοποιούν βιοδιασπώμενες συνθέσεις, αποσυντιθέμενες πλήρως υπό συνθήκες βιομηχανικής κομποστοποίησης, πιστοποιημένες από το OK Compost, χωρίς να αφήνουν μικροπλαστικά.
Ακριβής εκτύπωση στρογγυλού λογότυπου με κλασική παρουσίαση
Η διαδικασία εκτύπωσης είναι βελτιστοποιημένη ειδικά για κυκλικά μοτίβα, με ακρίβεια έως και 175 γραμμές που διασφαλίζει ότι οι άκρες του λογότυπου είναι καθαρές χωρίς οδοντωτές άκρες. Τα φιλικά προς το περιβάλλον μελάνια νερού δεν έχουν οσμή και δεν αφήνουν υπολείμματα.
Αδιάβροχο διπλής επίστρωσης με σταθερή απόδοση
Εσωτερικά και εξωτερικά τοιχώματα ενισχυμένα με διπλή επίστρωση PE, περνώντας δοκιμές 72 ωρών με λιωμένο παγωτό χωρίς διαρροή. Τα ποτήρια και τα μπολ παραμένουν σταθερά χωρίς να μαλακώνουν σε χαμηλές θερμοκρασίες -25°C.
Ασφάλεια ποιότητας τροφίμων
Κατασκευασμένο από παρθένο χαρτοπολτό ποιότητας τροφίμων, πιστοποιημένο κατά τα διεθνή πρότυπα FDA, EU και LFGB. Δεν περιέχει φθορίζοντα μέσα ή βαρέα μέταλλα, διασφαλίζοντας την ασφάλεια από την πηγή.
Πλήρης γκάμα μεγεθών με αντιστοίχιση ποτηριού και μπολ
11 προδιαγραφές ποτηριών από 2oz έως 24oz, 8 προδιαγραφές μπολ από 4oz έως 48oz, καλύπτοντας δείγματα, μονές μπάλες, σάντουιτς και μερίδες για μοίρασμα για όλα τα σενάρια.
Διαθέσιμη πιστοποίηση FSC με πράσινη ιχνηλασιμότητα
Διαθέσιμες πρώτες ύλες πιστοποιημένες από το FSC, εφαρμόζοντας βιώσιμη ανάπτυξη από την πηγή, πληρώντας τις απαιτήσεις πρόσβασης στην αγορά περιβάλλοντος της ΕΕ.
| Γενικές προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Υλικό | Παρθένος χαρτοπολτός ποιότητας τροφίμων + Βιοδιασπώμενη επίστρωση PE |
| Πιστοποίηση αποικοδόμησης | Βιομηχανική κομποστοποίηση OK Compost |
| Εύρος θερμοκρασίας | -25°C ~ 100°C |
| Μεγέθη ποτηριών | 2oz 4oz 6oz 8oz 10oz 12oz 14oz 16oz 20oz 24oz |
| Μεγέθη μπολ | 4oz 8oz 12oz 16oz 20oz 24oz 32oz 48oz |
| Βάρος επίστρωσης | 15-25gsm ρυθμιζόμενο |
| Ακρίβεια εκτύπωσης | Έως 175 γραμμές |
| Τύπος μελανιού | Φιλικά προς το περιβάλλον μελάνια νερού |
| Υποστήριξη σχεδιασμού | Δωρεάν σχέδια καλουπιού / 3D αποδόσεις |
| Χρόνος δειγματοληψίας | Ψηφιακά δείγματα 3 ημέρες / Δείγματα παραγωγής 7 ημέρες |
| Πιστοποιήσεις | FDA / EU / LFGB / OK Compost / FSC |
| Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας | 10000 τεμάχια |
Σενάρια εφαρμογής
![]()
Μάρκες παγωτού με περιβαλλοντική φιλοσοφία
Χρησιμοποιώντας την πλήρη βιοδιασπασιμότητα ως σημείο πώλησης, ενσωματώνοντας την περιβαλλοντική δέσμευση στην αφήγηση της μάρκας. Η ίδια η συσκευασία γίνεται η καλύτερη αναπαράσταση της φιλοσοφίας της μάρκας.
Εξαγωγή σε αγορές Σκανδιναβίας και ΕΕ
Η πιστοποίηση OK Compost πληροί τις απαιτήσεις πρόσβασης στην αγορά περιβάλλοντος της ΕΕ, με επιλογές πρώτων υλών πιστοποιημένων από το FSC, βοηθώντας σας να εισέλθετε επιτυχώς σε premium περιβαλλοντικές αγορές.
![]()
Αλυσίδες παγωτού υψηλής ποιότητας
Η αντιστοίχιση ποτηριού και μπολ με ενιαία εκτύπωση στρογγυλού λογότυπου ενισχύει την οπτική συνέπεια της μάρκας. Τα πλήρως βιοδιασπώμενα υλικά βελτιώνουν την εικόνα της μάρκας.
Καταστήματα βιολογικών τροφίμων και υγιεινών ελαφρών γευμάτων
Ευθυγράμμιση με βιολογική, υγιεινή και περιβαλλοντική τοποθέτηση της μάρκας, επιτρέποντας στη συσκευασία να αντηχεί με τις έννοιες των προϊόντων.
Υπαίθρια μουσικά φεστιβάλ και αγορές
Η πλήρως βιοδιασπώμενη συσκευασία διευκολύνει την επιτόπια διαλογή απορριμμάτων και την κομποστοποίηση, μειώνοντας το περιβαλλοντικό φορτίο των εκδηλώσεων.
Εταιρικά δώρα και προσαρμοσμένα αναμνηστικά
Εκτύπωση στρογγυλών λογοτύπων της μάρκας σε ποτήρια και μπολ, σε συνδυασμό με παγωτό υψηλής ποιότητας, δημιουργώντας ουσιαστικά περιβαλλοντικά αναμνηστικά.
Γιατί να μας επιλέξετε
Τεχνολογία πλήρους αποικοδόμησης
Πλήρεις βιοδιασπώμενες συνθέσεις από χαρτοπολτό έως επίστρωση, πιστοποιημένες από το OK Compost, πραγματοποιώντας πραγματικά τη δέσμευση μηδενικού πλαστικού.
Εξειδίκευση σε στρογγυλή εκτύπωση
Η διαδικασία εκτύπωσης είναι βελτιστοποιημένη ειδικά για στρογγυλά λογότυπα, διασφαλίζοντας ότι οι κλασικοί αναγνωριστικοί κωδικοί της μάρκας παρουσιάζονται καθαρά χωρίς οδοντωτές άκρες και χωρίς απόκλιση χρώματος.
Δυνατότητα έρευνας και ανάπτυξης
Η εσωτερική ομάδα R&D μπορεί να προσαρμόσει τις συνθέσεις υλικών με βάση τα χαρακτηριστικά του προϊόντος, παρέχοντας στοχευμένες λύσεις για διαφορετικές κατηγορίες.
Διασφάλιση ποιότητας
Τετραπλή επιθεώρηση ποιότητας: επιθεώρηση εισερχομένων, επιθεώρηση εντός διαδικασίας, επιθεώρηση τελικού προϊόντος και επιθεώρηση εξερχομένων. Κάθε παρτίδα δειγματοληπτείται και διατηρείται για 6 μήνες με ιχνηλάσιμη ποιότητα.
Σταθερότητα εφοδιασμού
Το εργοστάσιο καλύπτει 3.000 τετραγωνικά μέτρα με πλήρως αυτοματοποιημένες γραμμές παραγωγής που επιτυγχάνουν ημερήσια παραγωγή 500.000 μονάδων, διασφαλίζοντας έγκαιρη παράδοση παραγγελιών.
Η επιλογή των προσαρμοσμένων διπλής επίστρωσης πλήρως βιοδιασπώμενων χάρτινων ποτηριών και μπολ μας καθιστά κάθε παγωτό ένα διπλό φορέα της περιβαλλοντικής σας φιλοσοφίας και της αισθητικής της μάρκας σας. Επικοινωνήστε μαζί μας σήμερα για να ζητήσετε δείγματα και να βιώσετε επαγγελματική εξυπηρέτηση.