| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY106 |
| MOQ: | 10000 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Ματ μαύρο PLA Πλήρως αποδομήσιμο φλιτζάνι καφέ Περιοχή θερμοκρασίας -10°C έως 100°C Ζεστά και κρύα ποτά Φιλικό προς το περιβάλλον φλιτζάνι
Ένα καλό φλιτζάνι καφέ πρέπει να επιτελέσει τρία πράγματα ταυτόχρονα: να δώσει στους πελάτες γαλήνη, να κάνει το εμπορικό σήμα σας να φαίνεται premium και να αφήσει ένα ελαφρύτερο αποτύπωμα στον πλανήτη.
ΗΜατ μαύρο PLA πλήρως αποσυναρμολογήσιμο φλιτζάνι καφέκάνει ακριβώς αυτό.
Τη στιγμή που ένας πελάτης παίρνει τον καφέ του από τον πάγκο, αυτό το φλιτζάνι είναι το πρώτο πράγμα που βλέπει.
Η ματ φινίρισμα παγωμένο δημιουργεί απαλή κάμψη φωτός ̇ δεν λάμπει, δεν αποτυπώματα δακτύλων
Η βαθειά μαύρη βάση εκπέμπει υποτονική εκλεπτυστικότητα, ανεβάζοντας αμέσως την παρουσίαση του ποτού σας.
Συμπληρώνει άψογα τα εσωτερικά των καταστημάτων σε μινιμαλιστικό, βιομηχανικό ή vintage στυλ
Σε αυτό το μαύρο σκηνικό, το δικό σας λογότυπο ξεχωρίζει με εντυπωσιακή σαφήνεια.
Χρυσό χρώμα, χρώματα και πλήρη χρωματισμένα σχέδια, όλα με εξαιρετική οπτική επίδραση
Κάθε φλιτζάνι γίνεται μια κινητή πινακίδα διαφήμισης για το εμπορικό σας σήμα, φυσικά φωτογενής και κοινόχρηστη
Οι πελάτες μπορεί να ξεχάσουν το υλικό του κύπελλου, αλλά θα θυμούνται το μαύρο κύπελλο και το λογότυπο που φέρει.
Αυτό δεν είναι απλά ένα σύνθημα, είναι μια ανιχνεύσιμη περιβαλλοντική δέσμευση.
Κατασκευασμένο από 100% βιολογικό υλικό PLA, που προέρχεται από ανανεώσιμες φυτικές πηγές όπως καλαμπόκι, ζαχαροκάλαμο και μανιό
Αντικαθιστά τα παραδοσιακά πλαστικά με βάση το πετρέλαιο (PP, PE), μειώνοντας την εξάρτηση από τα ορυκτά καύσιμα
Μείωση των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα κατά 60% κατά τη διάρκεια της παραγωγής
Υπό συνθήκες βιομηχανικής κομποστοποίησης (58°C + ειδική υγρασία + μικροβιακό περιβάλλον)
Αποσυντίθεται πλήρως σε νερό και διοξείδιο του άνθρακα μέσα σε 180 ημέρες
Δεν υπάρχουν υπολείμματα μικροπλαστικών, δεν απελευθερώνονται επιβλαβείς ουσίες
Πιστοποιημένο σύμφωνα με τα πρότυπα υποβάθμισης EN13432 της ΕΕ και ASTM D6400 των ΗΠΑ
Για μια καφετέρια που πωλεί κατά μέσο όρο 200 φλιτζάνια την ημέρα:
Περίπου 73.000 φλιτζάνια PLA χρησιμοποιούνται ετησίως
Σε σύγκριση με τα συνηθισμένα πλαστικά ποτήρια, οι εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα μειώνονται κατά περίπου 1,5 τόνους ετησίως
Ισχύει με την απορρόφηση άνθρακα από 80 ώριμα δέντρα σε ένα χρόνο
Κάθε καφές που σερβίρεται γίνεται μια μικρή καλοσύνη στον πλανήτη.
![]()
Ποιο είναι το πρόβλημα με τα παραδοσιακά φλιτζάνια PLA; Η κακή αντοχή στη θερμότητα; Τα ζεστά ποτά τα κάνουν μαλακά.
Η βελτιστοποίηση της μοριακής δομής και οι βελτιώσεις της διαδικασίας βελτιώνουν δραματικά την αντοχή της θερμοκρασίας του PLA
Η ειδική επεξεργασία κρυστάλλωσης διατηρεί το υλικό σταθερό σε υψηλές θερμοκρασίες
| Δοκιμή | Προϋποθέσεις | Αποτελέσματα |
|---|---|---|
| Αντίσταση στη θερμότητα | 95°C νερό, 30 λεπτά | Χωρίς μαλακίωση, χωρίς παραμόρφωση, χωρίς διαρροή |
| Εξαιρετική Ζέστη | Βρασμένο νερό 100 °C, 10 λεπτά | Σταθερό στο φλιτζάνι, χωρίς ξεφλούδισμα της επένδυσης |
| Αντίσταση στο κρύο | -10°C κατάψυξη, 2 ώρες | Χωρίς εύθραυστα, χωρίς ρωγμές |
| Θερμικό σοκ | Από -10 °C έως 95 °C αμέσως | Το φλιτζάνι είναι άθικτο, χωρίς ρωγμές. |
Ζεστά ποτά: αμερικάνικο, λάτε, ζεστό τσάι, ζεστή σοκολάτα, σούπα
Ψυχρά ποτά: παγωμένο αμερικάνικο, παγωμένο τσάι, σμιούτι, μιλκσέικ, παγωμένο ποτό
Ένα φλιτζάνι για όλες τις εποχές, χωρίς να απαιτείται χωριστή απογραφή ζεστών και κρύων φλιτζάνων
Σύγκριση της διαδικασίας εκτύπωσης
| Μέθοδος εκτύπωσης | Τεχνικά χαρακτηριστικά | Καλύτερα για |
|---|---|---|
| Εκτύπωση Offset | CMYK τετραχρώματος, λεπτές κουκίδες, αναπαραγωγή υψηλής λεπτομέρειας | Σύνθετα μοτίβα, κλίση, πορτρέτα |
| Εκτύπωση με οθόνη | Σφιχτό στρώμα μελάνης, ισχυρή κάλυψη, ζωντανά χρώματα | Απλό λογότυπο, κείμενο, μεγάλα χρωματικά μπλοκ |
Εκτύπωση σε χρώμα:Η ακριβής αντιστοιχία Pantone εξασφαλίζει τη συνέπεια χρώματος της μάρκας
Χρυσό/ασημένιο φύλλο:Προαιρετικό φινίρισμα για πρόσθετη ελκυστικότητα
Βοήθεια σχεδιασμού:Επαγγελματική υποστήριξη της ομάδας για τη διάταξη και τη βελτιστοποίηση χρωμάτων, δωρεάν μοντέλα που παρέχονται
Προσαρμόσιμο περιεχόμενο:Λογότυπα, εμπορικά ονόματα, συνθήματα, οικολογικά σήματα, QR κώδικες και πολλά άλλα
Η μαύρη βάση είναι ένα σκούρο υπόστρωμα· τα ανοιχτόχρωμα μελάνια μπορεί να απαιτούν μια υποβάθμιση για να εξασφαλίσουν τη ζωηρότητα του χρώματος
Συνιστούμε την παροχή αρχείων σχεδιασμού σε μορφή AI/CDR/PSD για την αξιολόγηση εκτύπωσης
| Άρθρο | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Ονομασία του προϊόντος | Ματ μαύρο PLA πλήρως αποσυναρμολογήσιμο φλιτζάνι καφέ |
| Διαθέσιμες δυνατότητες | 8oz / 12oz / 16oz (προσαρμοσμένα μεγέθη διαθέσιμα) |
| Διάμετρος περιφέρειας | 80mm (8oz) / 90mm (12-16oz) |
| Υψόμετρο του φλιτζάνου | 90mm / 115mm / 130mm |
| Υλικό | 100% βιολογικής βάσης υλικό PLA διατροφικής ποιότητας |
| Τελεία επιφάνειας | Ματ υφή με παγωτό |
| Περιοχή θερμοκρασίας | -10°C έως 100°C (14°F έως 212°F) |
| Καταργή | Βιομηχανική λιπασματοποίηση, πλήρως αποικοδομητική για 180 ημέρες |
| Πιστοποιητικά | Ειδικότερα, τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται για την παραγωγή των εν λόγω ειδών πρέπει να είναι κατάλληλα για την παραγωγή των εν λόγω προϊόντων. |
| Διαδικασία εκτύπωσης | Εκτόξευση / Εικόνα / Σφραγισμός με φύλλο |
| Συσκευή | Μεμονωμένα τυλιγμένα σε σακούλες OPP + οικολογικά φιλικά κυματοειδή κουτιά |
| Εφαρμογές | Ειδικές καφετέριες, οικολογικά φιλικά καταστήματα, συνεργασίες εμπορικών σημάτων, εταιρικά δώρα, εκδηλώσεις |
| Σενάριο | Γιατί Επιλέγετε Αυτό το Κύπελλο; |
|---|---|
| Ειδικά καφέ | Το μαύρο ματ αυξάνει την αντίληψη της μάρκας· τα οικολογικά υλικά προσελκύουν συνειδητούς καταναλωτές |
| Περιβαλλοντικά φιλικά καταστήματα | Η πλήρως αποδοτική λειτουργία ευθυγραμμίζεται με τις αξίες βιωσιμότητας |
| Συνεργασίες μάρκας | Μαύρο φλιτζάνι + προσαρμοσμένο λογότυπο δημιουργεί ισχυρή οπτική επίδραση, ιδανική για στιγμές κοινωνικών μέσων ενημέρωσης |
| Εταιρικά οικολογικά δώρα | Προσαρμόσιμη εμπορική επωνυμία μεταδίδει τη δέσμευση για βιωσιμότητα |
| Φεστιβάλ/αγορές καφέ | Η ξεχωριστή οπτική ικανότητα ξεχωρίζει ανάμεσα στους πολυσύχναστους πάγκους πωλήσεων |
![]()
Τροφοδοσία:Χαμηλή MOQ των 2.000 μονάδων για τις χύδην παραγγελίες.
Χρόνος παραγωγής:Δείγματα σε 3-5 ημέρες, μαζική παραγωγή σε 10-15 ημέρες.
Διαδικασία προσαρμογής:Έγκριση σχεδιασμού → Δοκιμαστική → Μαζική παραγωγή → QC & συσκευασία → Μεταφορά.
Αρχεία σχεδιασμού (πλαίσιο AI/CDR/PSD ή εικόνες υψηλής ανάλυσης)
Αριθμοί Pantone (εάν καθορίζονται χρώματα μάρκας)
Εκτιμώμενη ποσότητα και επιθυμητή ημερομηνία παράδοσης
Ε: Μπορούν τα φλιτζάνια PLA να χρησιμοποιηθούν στο φούρνο μικροκυμάτων;
Α: Δεν συνιστάται. Αν και ανθεκτικό στη θερμότητα έως 100°C, η θέρμανση με μικροκύματα μπορεί να προκαλέσει άνιση κατανομή της θερμοκρασίας.
Ε: Είναι διαθέσιμα τα καπάκια;
Α: Ναι. Προσφέρουμε ταυτόσημα διαφανή καπάκια PLA ή μαύρα καπάκια, διαθέσιμα για ξεχωριστή παραγγελία.
Ε: Τι σημαίνει "βιομηχανικές συνθήκες λιπασματοποίησης"; Μπορεί να υποβαθμιστεί στο σπίτι;
Α: Η βιομηχανική κομποστοποίηση απαιτεί εξειδικευμένες εγκαταστάσεις που διατηρούν υψηλή θερμοκρασία και υγρασία.
Ε: Το μαύρο ματ φινίρισμα ξεθωριάζει ή ξεθωριάζει;
Α: Όχι. Το χρώμα είναι αναπόσπαστο του υλικού, όχι επιφανειακή επίστρωση. Χωρίς εξασθένιση ή ξεφλούδωση με κανονική χρήση.
Για μια καφετέρια που πωλεί κατά μέσο όρο 200 φλιτζάνια την ημέρα:
Περίπου 73.000 φλιτζάνια χρησιμοποιούνται ετησίως
Κάθε φλιτζάνι παραμένει στα χέρια του πελάτη για 15-30 λεπτά.
Συνολικός χρόνος έκθεσης ετήσιας μάρκας: πάνω από 18.000 ώρες
Η χαρακτηριστική μαύρη εικόνα κάνει το λογότυπό σας πιο αξέχαστο στο πλήθος
Αυτή είναι η μακροπρόθεσμη αξία που μπορεί να προσφέρει ένα φλιτζάνι.
Υπάρχουν πολλά φιλικά προς το περιβάλλον ποτήρια στην αγορά, αλλά να βρεις ένα που να συνδυάζει αντοχή σε θερμοκρασίες από -10 έως 100 βαθμούς Κελσίου, πραγματικά πλήρως αποικοδομητικά υλικά,και το είδος της αισθητικής ποιότητας που κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να το κρατήσουν και να βγάλουν μια φωτογραφίαΑυτό είναι πιο σπάνιο.
Αν έψαχνες για ένα τέτοιο φλιτζάνι, ας μιλήσουμε.