| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY141 |
| MOQ: | 10000 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Εισαγωγή του προϊόντος:
Στο σενάριο takeaway, ένα ζεστό ποτό χρειάζεται συνήθως 20-40 λεπτά από την προετοιμασία του μέχρι να φτάσει στα χέρια του πελάτη.και η παρουσίαση του εμπορικού σήματος καθορίζουν συλλογικά την πλήρη εμπειρία όταν ο πελάτης λαμβάνει το ποτό του.
Διπλό τοίχωμα μονωμένα βιοδιασπώμενα φλιτζάνια καφέέχουν σχεδιαστεί ειδικά για την σκηνή των αποσκευών προς παραλαβή, με αξιόπιστη θερμομόνωση, πραγματικά βιοαποδομήσιμα υλικά,και ευέλικτες υπηρεσίες εξατομικευμένης εκτύπωσης, μετατρέποντας κάθε καφέ takeaway σε μια θερμή σύνδεση μεταξύ της μάρκας σας και των πελατών σας..
Με θερμική αγωγιμότητα μόλις 0,026W/m·K, ο αέρας είναι πολύ λιγότερο αγωγός από το χαρτί (0,18W/m·K),αποτελεσματική παρεμπόδιση της μεταφοράς θερμότητας.
Γεμάτο με καφέ θερμό 95 °C για 30 λεπτά
Η θερμοκρασία του εξωτερικού τοιχώματος παραμένει κάτω από 48°C
Δεν χρειάζεται μανίκι· οι πελάτες μπορούν να το κρατήσουν άνετα αμέσως μετά την αφαίρεση από την τσάντα παράδοσης
![]()
Περιοχή θερμοκρασίας: -10°C έως 100°C
Ο ζεστός καφές δεν καίει τα χέρια, ο παγωμένος καφές δεν συμπυκνώνεται.
Ένα φλιτζάνι για όλες τις εποχές, χωρίς να χρειάζεται ξεχωριστό αποθεματικό ζεστών/ψυχρών φλιτζάνων, μειώνοντας το κόστος αποθήκευσης
Ακόμα και όταν στοιβάζονται με άλλα τρόφιμα, τα φλιτζάνια παραμένουν άκαμπτα και απαλλαγμένα από παραμόρφωση.παρέχοντας ένα στερεό θεμέλιο για τα αδιάβροχα καπάκια.
Καθώς όλο και περισσότεροι καταναλωτές δίνουν προσοχή στην περιβαλλοντική ευθύνη των εμπορικών σημάτων, η επιλογή ενός πραγματικά υποβαθμισμένου φλιτζάνου για φαγητό μεταφοράς γίνεται μια σιωπηλή συζήτηση μεταξύ μάρκας και πελάτη.
Το σώμα του κύπελλου είναι κατασκευασμένο από 100% βιολογικό υλικό PLA, που προέρχεται από ανανεώσιμες φυτικές πηγές όπως καλαμπόκι, ζαχαροκάλαμο και μανιόβα.
Αντικαθιστά τα παραδοσιακά πλαστικά με βάση το πετρέλαιο (PP, PE), μειώνοντας την εξάρτηση από τα ορυκτά καύσιμα
Μείωση των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα κατά 60% κατά τη διάρκεια της παραγωγής
Υπό συνθήκες βιομηχανικής κομποστοποίησης (58°C + ειδική υγρασία + μικροβιακό περιβάλλον)
Αποσυντίθεται πλήρως σε νερό και CO2 εντός 180 ημερών
Δεν υπάρχουν υπολείμματα μικροπλαστικών, δεν απελευθερώνονται επιβλαβείς ουσίες
Πιστοποιημένο σύμφωνα με τα πρότυπα υποβάθμισης EN13432 της ΕΕ και ASTM D6400 των ΗΠΑ
Για μια καφετέρια που πωλεί κατά μέσο όρο 200 φλιτζάνια την ημέρα:
Περίπου 73.000 φλιτζάνια PLA χρησιμοποιούνται ετησίως
Σε σύγκριση με τα συνηθισμένα πλαστικά ποτήρια, οι εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα μειώνονται κατά περίπου 1,5 τόνους ετησίως
Ισχύει με την απορρόφηση άνθρακα από 80 ώριμα δέντρα σε ένα χρόνο
Πέρα από το να είναι φιλικό προς το περιβάλλον, ένα φλιτζάνι πρέπει πρώτα να είναι καλό.Η διπλή μύτη μόνωση εξασφαλίζει ότι τα ζεστά ποτά δεν καίνε τα χέρια και τα κρύα ποτά δεν συμπυκνώνονται. Η εμπειρία του πελάτη είναι ίση ή μεγαλύτερη από τα συνηθισμένα χαρτιά.Οικολογική φιλία και άνεση, μαζί επιτέλους.
Ο καφές για πάρτι αντιπροσωπεύει το πιο συχνό σημείο επαφής μεταξύ μάρκας και πελάτη.
| Μέθοδος εκτύπωσης | Τεχνικά χαρακτηριστικά | Καλύτερα για |
|---|---|---|
| Εκτύπωση Offset | CMYK τετραχρώματος, λεπτές κουκίδες, αναπαραγωγή υψηλής λεπτομέρειας | Σύνθετα μοτίβα, κλίση, πορτρέτα |
| Φλεξογραφική εκτύπωση | Χρωστικές με βάση το νερό, παχύ στρώμα μελάνης, ισχυρή κάλυψη | Μεγάλα χρωματικά μπλοκ, έντονο κείμενο, απλά σχέδια |
| Εκτύπωση με οθόνη | Σφιχτό στρώμα μελάνης, έντονα χρώματα, ανθεκτικό στην τριβή | Απλούστατα λογότυπα, εμπορικές επωνυμίες, οικολογικά σήματα |
Λογότυπο μάρκας
Σλόγκαν μάρκας
Προωθητικές πληροφορίες
Κωδικοί QR (κατεβάστε εφαρμογές, κουπόνια, κριτικές)
Οικολογικά σήματα (π.χ. "100% ανασυστατέα")
![]()
Επαγγελματική ομάδα βοηθά με την βελτιστοποίηση των έργων ζωγραφικής για να εξασφαλιστεί η ποιότητα εκτύπωσης
Δωρεάν μοντέλα που παρέχονται για έγκριση πριν από την παραγγελία
Εκτύπωση σε χρώμα για ακριβή αντιστοίχιση χρωμάτων μάρκας
Για μια καφετέρια που πωλεί κατά μέσο όρο 300 φλιτζάνια την ημέρα:
Περίπου 110.000 φλιτζάνια χρησιμοποιούνται ετησίως
Κάθε φλιτζάνι παραμένει στα χέρια του πελάτη για 15-30 λεπτά.
Συνολικός χρόνος έκθεσης ετήσιας μάρκας: πάνω από 33.000 ώρες
Συμπεριλαμβανομένων των προβολέων και των μετοχών στα social media, οι πραγματικές εντυπώσεις μπορούν να φτάσουν τα εκατομμύρια
| Άρθρο | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Ονομασία του προϊόντος | Διπλό τοίχωμα μονωμένα βιοδιασπώμενα φλιτζάνια καφέ / φιλικά προς το περιβάλλον φλιτζάνια ζεστών ποτών |
| Διαθέσιμες δυνατότητες | 8oz / 12oz / 16oz / 20oz (προσαρμοσμένα μεγέθη διαθέσιμα) |
| Διάμετρος περιφέρειας | 80mm (8oz) / 90mm (12-16oz) / 95mm (20oz) |
| Υψόμετρο του φλιτζάνου | 90mm / 115mm / 130mm / 145mm |
| Υλικό φλιτζάνου | 100% βιολογικής βάσης υλικό PLA διατροφικής ποιότητας |
| Δομή κύπελλου | Διπλό τοίχωμα κούφιας μόνωσης, κενό αέρα 2-3 mm |
| Περιοχή θερμοκρασίας | -10°C έως 100°C |
| Καταργή | Βιομηχανική λιπασματοποίηση, πλήρως αποικοδομητική για 180 ημέρες |
| Πιστοποιητικά | Ειδικότερα, τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται για την παραγωγή των εν λόγω ειδών πρέπει να είναι κατάλληλα για την παραγωγή των εν λόγω προϊόντων. |
| Διαδικασία εκτύπωσης | Οφσέτ / Φλεξογραφία / Εικόνα |
| Τροποποιημένο | 10, 000 μονάδες, διαθέσιμη δοκιμαστική δειγματοληψία (2 000 μονάδες) |
| Συσκευή | Μεμονωμένα τυλιγμένα σε σακούλες OPP + οικολογικά φιλικά κυματοειδή κουτιά |
| Εφαρμογές | Ειδικά καταστήματα καφέ, καταστήματα καφέ, αλυσίδες εμπορικών σημάτων, καταστήματα φιλικά προς το περιβάλλον |
| Σενάριο | Γιατί να επιλέξετε |
|---|---|
| Ειδικά καφέ | Η διπλή μόνωση αυξάνει την άνεση της λαβής· το βιοαποικοδομητέο υλικό προσελκύει πελάτες υψηλής ποιότητας που ενδιαφέρονται για το περιβάλλον |
| Καταστήματα καφέ | Η σχεδίαση κατά της καύσης μειώνει τα παράπονα. Το προσαρμοσμένο λογότυπο φτάνει σε νέους πελάτες με κάθε παραγγελία παράδοσης |
| Εμπορικές αλυσίδες | Ενιαία ταυτότητα μάρκας, οικονομικά αποδοτική χονδρική αγορά, οικολογική εικόνα προσθέτει αξία μάρκας |
| Περιβαλλοντικά φιλικά καταστήματα | Πλήρως αποικοδομητέο υλικό ευθυγραμμίζεται απόλυτα με την ιδέα του καταστήματος. |
| Εταιρική καφετέρια | Τροφικά υλικά για την ηρεμία του μυαλού. Προσαρμοσμένο λογότυπο ενισχύει την εταιρική εικόνα |
Τροφοδοσία:10Δοκιμαστικό δείγμα διαθέσιμο (2.000 μονάδες) για την επιβεβαίωση της ποιότητας.
Χρόνος παραγωγής:Δείγματα σε 5-7 ημέρες, μαζική παραγωγή σε 10-15 ημέρες.
Υπηρεσία ενός σταθμού:Από την έγκριση του σχεδίου και τη δειγματοληψία μέχρι την παραγωγή και την αποστολή, ένας εξειδικευμένος διαχειριστής λογαριασμών παρακολουθεί κάθε βήμα.
Αρχεία σχεδιασμού (πλαίσιο AI/CDR/PSD ή εικόνες υψηλής ανάλυσης)
Αριθμοί Pantone (εάν καθορίζονται χρώματα μάρκας)
Επιλογή χωρητικότητας (8oz/12oz/16oz/20oz)
Εκτιμώμενη ποσότητα και επιθυμητή ημερομηνία παράδοσης
Ε: Τα φλιτζάνια PLA αποσυντίθενται πραγματικά πλήρως υπό συνθήκες βιομηχανικής κομποστοποίησης;
Α: Ναι. Το υλικό PLA σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις κομποστοποίησης (58 °C + ειδική υγρασία + μικροοργανισμοί) αποσυντίθεται πλήρως σε νερό και CO2 εντός 180 ημερών, πιστοποιημένο σύμφωνα με τα πρότυπα EN13432 και ASTM D6400.
Ε: Οι χρόνοι παράδοσης μπορεί να είναι μεγάλοι.
Α: Δοκιμάστηκε με ζεστά ποτά 95°C, η θερμοκρασία του εξωτερικού τοιχώματος παραμένει κάτω από 48°C μετά από 30 λεπτά.
Ε: Μπορούν να παρέχονται αδιάβροχα καπάκια;
Α: Ναι. Προσφέρουμε παρόμοια αδιάβροχα καπάκια PLA με σχεδιασμό σφραγίδας που δοκιμάζεται σε κλίση 45 μοιρών χωρίς διαρροή. Πουλιούνται ξεχωριστά.
Ε: Μπορούν τα φλιτζάνια PLA να χρησιμοποιηθούν στο φούρνο μικροκυμάτων;
Α: Δεν συνιστάται. Αν και ανθεκτικό στη θερμότητα έως 100°C, η θέρμανση με μικροκύματα μπορεί να προκαλέσει άνιση κατανομή της θερμοκρασίας.
Μετά από όλα αυτά τα χρόνια στην επιχείρηση των χαρτιάτων φλιτζάνων, έχουμε δει αμέτρητες μάρκες να σκέφτονται τις συσκευασίες τους.
Μερικοί τυπώνουν τα λογότυπά τους πολύ μεγάλα, αποφασισμένοι να τους προσέξουν, άλλοι επιλέγουν τους πιο παχούς τοίχους χαρτιού, απλά για να κάνουν τη λαβή να φαίνεται πιο ουσιαστική, και κάποιοι επιμένουν στο υλικό PLA.Οι εταιρείες αυτές δεν έχουν καμία σχέση με την αγορά, ακόμη και με υψηλότερα κόστη..
Τι θέλεις να νιώσουν οι πελάτες σου μέσα από αυτό το μικρό φλιτζάνι;
Αν έχετε μια απάντηση, αυτό το διπλό τοίχωμα απομονωμένο βιοαποικοδομήσιμο φλιτζάνι καφέ μπορεί να σας βοηθήσει να το παραδώσετε σε κάθε πελάτη, με κάθε παραγγελία.
![]()