| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY157 |
| MOQ: | 10000 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Εισαγωγή Προϊόντος:
Η ζεστασιά ενός ζεστού ροφήματος πρέπει να γίνεται αισθητή στη γλώσσα, όχι στα άκρα των δακτύλων.
Κύπελλα Χάρτινα Μονωμένα με Διπλό Κοίλο Τοίχωμα κατά των Εγκαυμάτωνχρησιμοποιούν αρχές φυσικής μόνωσης, χρησιμοποιώντας μια κοίλη δομή για να εμποδίσουν τη μεταφορά θερμότητας — επιτρέποντας στους πελάτες να απολαύσουν τα ζεστά τους ροφήματα χωρίς την ταλαιπωρία των καυμένων χεριών. Με υποστήριξη για εκτύπωση προσαρμοσμένου λογότυπου, κάθε κύπελλο γίνεται ένας σιωπηλός πρεσβευτής για την επωνυμία σας.
Ι. Μόνωση Κοίλης Δομής: Φυσική Προστασία από Εγκαύματα, Επιστημονική Αρχή
Ανάλυση Δομής
Αυτό το προϊόν διαθέτει διπλό κοίλο τοίχωμα, δημιουργώντας ένα κενό αέρα 2-3mm μεταξύ των εσωτερικών και εξωτερικών τοιχωμάτων:
Αρχή Μόνωσης
Ο αέρας είναι κακός αγωγός θερμότητας, με θερμική αγωγιμότητα μόνο 0,026W/(m·K) — πολύ χαμηλότερη από αυτή του χαρτιού 0,18W/(m·K). Η κοίλη στρώση εκμεταλλεύεται αυτή την ιδιότητα, σχηματίζοντας ένα φυσικό φράγμα μεταξύ των εσωτερικών και εξωτερικών τοιχωμάτων. Όταν η θερμότητα μεταφέρεται από τον εσωτερικό τοίχωμα στη στρώση αέρα, το μεγαλύτερο μέρος της εμποδίζεται· μόνο μια μικρή ποσότητα συνεχίζει προς τα έξω, μειώνοντας σημαντικά τη θερμοκρασία που φτάνει στον εξωτερικό τοίχωμα.
Δοκιμασμένη Απόδοση
Χωρίς Συμπύκνωση για Κρύα Ποτά
Η κοίλη δομή εμποδίζει επίσης την ανταλλαγή ψύξης-θέρμανσης. Όταν κρατάτε παγωμένα ροφήματα, η θερμοκρασία του εξωτερικού τοιχώματος παραμένει κοντά στη θερμοκρασία δωματίου, μειώνοντας σημαντικά τη συμπύκνωση — χωρίς υγρά τραπέζια, χωρίς υγρά χέρια.
ΙΙ. Άκαμπτη Δομή: Διπλοί Τοίχοι, Ενισχυμένη Αντοχή
Ο σχεδιασμός διπλού τοιχώματος όχι μόνο μονώνει, αλλά ενισχύει σημαντικά την αντοχή του κυπέλλου:
Αντοχή σε Συμπίεση
Εργασία Χείλους
Πάτος Πέντε Στρώσεων
Κατασκευή πάτου διπλής στρώσης με θερμοκόλληση με σχεδιασμό προστασίας πέντε στρώσεων, αντοχή συγκόλλησης 5N/15mm — εξαλείφοντας τους κινδύνους διαρροής.
ΙΙΙ. Ευελιξία Ζεστού & Κρύου: Ένα Κύπελλο, Πολλαπλές Χρήσεις, Αποδοτικότητα Καταστήματος
![]()
Εύρος Θερμοκρασίας
Αξία Καταστήματος
Ένα κύπελλο για όλες τις εποχές.
IV. Προσαρμοσμένη Εκτύπωση: Κάθε Κύπελλο είναι μια Κινητή Διαφήμιση
Σύγκριση Διαδικασίας Εκτύπωσης
| Μέθοδος Εκτύπωσης | Τεχνικά Χαρακτηριστικά | Ιδανικό για |
|---|---|---|
| Εκτύπωση Όφσετ | Τετράχρωμη CMYK, λεπτές κουκκίδες, αναπαραγωγή υψηλής λεπτομέρειας | Σύνθετα μοτίβα, διαβαθμίσεις, πορτρέτα |
| Εκτύπωση Φλεξογραφίας | Μελάνια νερού, παχύ στρώμα μελανιού, ισχυρή κάλυψη | Μεγάλες χρωματικές περιοχές, έντονα γράμματα, απλά σχέδια |
| Μεταξοτυπία | Παχύ στρώμα μελανιού, ζωντανά χρώματα, ανθεκτικό στην τριβή | Απλά λογότυπα, ονόματα επωνυμιών, γραμμικά σχέδια |
Προσαρμόσιμο Περιεχόμενο
Υποστήριξη Σχεδιασμού
Εκτίμηση Έκθεσης Επωνυμίας
Για ένα καφέ που πουλάει κατά μέσο όρο 300 κύπελλα ημερησίως:
V. Προδιαγραφές Προϊόντος
| Στοιχείο | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Κύπελλα Χάρτινα Μονωμένα με Διπλό Κοίλο Τοίχωμα κατά των Εγκαυμάτων / Προσαρμοσμένα Κύπελλα Ζεστών Ποτών με Λογότυπο |
| Διαθέσιμες Χωρητικότητες | 8oz / 12oz / 16oz / 20oz (διαθέσιμα προσαρμοσμένα μεγέθη) |
| Διάμετρος Χείλους | 80mm (8oz) / 90mm (12-16oz) / 95mm (20oz) |
| Ύψος Κυπέλλου | 90mm / 115mm / 130mm / 145mm |
| Υλικό Κυπέλλου | Χαρτί ποιότητας τροφίμων (300-350g/m²) + επένδυση PE ποιότητας τροφίμων |
| Δομή Κυπέλλου | Μόνωση διπλού κοίλου τοιχώματος, κενό αέρα 2-3mm |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -10°C έως 100°C |
| Σχεδιασμός Αδιάβροχος | Πάτος ενισχυμένος πέντε στρώσεων, μηδενική διαρροή |
| Διαδικασία Εκτύπωσης | Όφσετ / Φλεξογραφία / Μεταξοτυπία |
| MOQ | 10.000 μονάδες, διαθέσιμη δοκιμαστική παραγγελία (2.000 μονάδες) |
| Συσκευασία | Ατομικά τυλιγμένα σε σακούλες OPP + εξαγωγικά χαρτοκιβώτια από κυματοειδές υλικό 5 στρώσεων |
| Εφαρμογές | Εξειδικευμένα Καφέ, Αλυσίδες Καταστημάτων Τσαγιού, Καταστήματα Takeaway, Χώροι Διαλειμμάτων Εταιρειών, Εκδηλώσεις |
VI. Σενάρια Εφαρμογής με μια Ματιά
| Σενάριο | Γιατί να Επιλέξετε |
|---|---|
| Εξειδικευμένα Καφέ | Η κοίλη μόνωση ενισχύει την άνεση λαβής· το προσαρμοσμένο λογότυπο ενισχύει τη μνήμη της επωνυμίας |
| Αλυσίδες Καταστημάτων Τσαγιού | Η ευελιξία ζεστού/κρύου μειώνει το κόστος αποθέματος· η ενιαία εκτύπωση διαμορφώνει την εικόνα της επωνυμίας |
| Καταστήματα Takeaway | Ο σχεδιασμός κατά των εγκαυμάτων μειώνει τα παράπονα· τα άκαμπτα κύπελλα αντέχουν στη συμπίεση, ασφαλέστερη παράδοση |
| Χώροι Διαλειμμάτων Εταιρειών | Υλικά ποιότητας τροφίμων για ηρεμία· το προσαρμοσμένο λογότυπο ενισχύει την εταιρική εικόνα |
| Εκδηλώσεις & Προωθήσεις | Μέσο κινητής διαφήμισης· η κοίλη μόνωση επιτρέπει εύκολη κινητικότητα κατά την κατανάλωση |
VII. Τρία Πράγματα που Πρέπει να Γνωρίζετε για την Προσαρμογή
Τι θα χρειαστεί να παρέχετε:
VIII. Συχνές Ερωτήσεις
Ε: Ποια είναι η διαφορά μεταξύ κοίλης μόνωσης και παχιών τοιχωμάτων;
A: Τα παχιά τοιχώματα βασίζονται στο πάχος του υλικού για μόνωση — περιορισμένη αποτελεσματικότητα και υψηλότερο κόστος. Η κοίλη μόνωση χρησιμοποιεί ένα στρώμα αέρα για να εμποδίσει φυσικά τη μεταφορά θερμότητας — πιο αποτελεσματική μόνωση, ελαφρύτερο βάρος κυπέλλου.
Ε: Πόσο διαρκεί η μόνωση;
A: Δοκιμασμένο με ζεστά ροφήματα 95°C, η θερμοκρασία του εξωτερικού τοιχώματος παραμένει κάτω από 45°C μετά από 30 λεπτά. Οι τυπικοί χρόνοι κατανάλωσης ή παράδοσης κυμαίνονται από 20-40 λεπτά, οπότε η απόδοση μόνωσης είναι κάτι παραπάνω από επαρκής.
Ε: Μπορούν να παρασχεθούν αδιάβροχα καπάκια;
![]()
A: Ναι. Προσφέρουμε αντίστοιχα αδιάβροχα καπάκια PE ή PLA με σχεδιασμό κουμπωτού σφραγίσματος — δοκιμασμένα σε κλίση 45 μοιρών χωρίς διαρροή. Πωλούνται ξεχωριστά.
Ε: Είναι αυτά τα κύπελλα ανακυκλώσιμα;
A: Ναι. Τα χάρτινα κύπελλα με επένδυση PE μπορούν να ανακυκλωθούν σύμφωνα με τους τοπικούς κανονισμούς διαχείρισης απορριμμάτων. Για μια πιο φιλική προς το περιβάλλον επιλογή, επιλέξτε την πλήρως βιοδιασπώμενη έκδοση PLA.
IX. Μια Τελική Σκέψη
Μετά από τόσα χρόνια κατασκευής χάρτινων κυπέλλων, το σχόλιο που ακούμε πιο συχνά δεν είναι «εξαιρετική μόνωση» — είναι «δεν ήξερα ότι τα χάρτινα κύπελλα μπορούσαν να είναι τόσο άνετα στο κράτημα».
Αυτή η απλή δήλωση λέει κάτι σημαντικό: για πολλούς ανθρώπους, το να καίνε τα δάχτυλά τους σε ζεστά ροφήματα έχει γίνει απλώς φυσιολογικό. Κάτι που πρέπει να ανέχονται. Κάτι που πρέπει να περιμένουν.
Αλλά δεν χρειάζεται να είναι έτσι.
Ένα καλό κύπελλο πρέπει να επιτρέπει στους πελάτες σας να απολαμβάνουν την πρώτη γουλιά τη στιγμή που το παραλαμβάνουν. Όχι αφού κρυώσει. Όχι αφού βρουν ένα μανίκι. Αμέσως.
Αυτό είναι που πραγματικά πρέπει να σημαίνει μόνωση.
Αν θέλετε οι πελάτες σας να αρχίσουν να απολαμβάνουν τα ροφήματά σας από την πρώτη κιόλας γουλιά, αυτά τα χάρτινα κύπελλα με διπλό κοίλο τοίχωμα, μονωμένα και κατά των εγκαυμάτων, μπορούν να βοηθήσουν να γίνει αυτό πραγματικότητα.
![]()