| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY201 |
| MOQ: | 1000 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Ατομικά Συσκευασμένα Καλαμάκια από Χαρτί Τροφίμων 6mm Διάμετρος Βιοδιασπώμενα Οικολογικά Καλαμάκια Ποτών
Περιγραφή Προϊόντος:
Καθώς οι κανονισμοί για την απαγόρευση των πλαστικών συνεχίζουν να προχωρούν παγκοσμίως, τα πρότυπα ποιότητας για τα αναλώσιμα καλαμάκια ποτών στη βιομηχανία τροφίμων και ποτών επαναπροσδιορίζονται. Τα ατομικά συσκευασμένα χάρτινα καλαμάκια ποιότητας τροφίμων, με διάμετρο 6mm ως βασική προδιαγραφή, εφαρμόζουν πρότυπα ασφάλειας τροφίμων και περιβαλλοντικές έννοιες σε ολόκληρη τη διαδικασία — από την επιλογή πρώτων υλών και την τεχνολογία παραγωγής έως τον έλεγχο του τελικού προϊόντος — παρέχοντας στους εμπορικούς συνεργάτες λύσεις χάρτινων καλαμακίων που πραγματικά στέκονται στο ύψος των περιστάσεων.
Τεχνική Ερμηνεία:
Η Επιστημονική Θεώρηση Πίσω από τη Διάμετρο 6mm
Η προδιαγραφή των 6mm δεν είναι ένα τυχαία επιλεγμένο μέγεθος. Μέσω δοκιμών προσομοίωσης δυναμικής ρευστών και ανάλυσης δεδομένων των ανοιγμάτων καπακιών κύριων ποτών, επιβεβαιώσαμε ότι αυτή η διάμετρος επιτυγχάνει τη βέλτιστη ισορροπία μεταξύ αντίστασης ροής και εμπειρίας πόσης — διασφαλίζοντας ομαλή πόση για τα κανονικά ποτά, ενώ επιτρέπει στα υλικά όπως οι μαργαριτές ταπιόκας, η ζελέ καρύδας και τα ποπ μπόμπα να περνούν εύκολα, αποφεύγοντας την αμηχανία του φραξίματος.
Τριπλή Διασφάλιση Ασφάλειας Τροφίμων
Προμήθεια Πρώτων Υλών: Παρθένος ξυλοπολτός από βιώσιμα δάση πιστοποιημένα κατά FSC, διασφαλίζοντας την καθαρότητα από την πηγή.
Διαδικασία Παραγωγής: Μελάνια και κόλλες υδατοδιαλυτά ποιότητας τροφίμων, εντελώς απαλλαγμένα από φθορίζοντες παράγοντες, οπτικούς λευκαντικούς παράγοντες και βαρέα μέταλλα.
Έλεγχος Ποιότητας: Κάθε παρτίδα αποστέλλεται σε εργαστήρια τρίτων για έλεγχο, διασφαλίζοντας τη συμμόρφωση με τις απαιτήσεις FDA και LFGB — ασφαλή για κατανάλωση.
Η Υγιεινή Λογική της Ατομικής Συσκευασίας
Η ατομική συσκευασία δεν είναι απλώς μια τυπικότητα· είναι η βάση της υγιεινής. Χρησιμοποιούμε εξοπλισμό αυτόματης συσκευασίας υψηλής ταχύτητας σε εργαστήριο καθαριότητας Κλάσης 100.000 για την εισαγωγή και τη σφράγιση των καλαμακίων, εξαλείφοντας την ανθρώπινη επαφή. Η μεμβράνη συσκευασίας είναι κατασκευασμένη από υλικό OPP ποιότητας τροφίμων με ισχυρές ιδιότητες σφράγισης, παρέχοντας αντοχή στην υγρασία και τη σκόνη για να διασφαλιστεί ότι κάθε καλαμάκι παραμένει αποστειρωμένο πριν από τη χρήση.
Ο Κλειστός Κύκλος της Βιοδιασπασιμότητας
Το χάρτινο συστατικό του προϊόντος μπορεί να βιοδιασπαστεί σε φυσικά περιβάλλοντα, αποσυντιθέμενο σε νερό και διοξείδιο του άνθρακα εντός 3-6 μηνών χωρίς να αφήνει πίσω μικροπλαστικά. Για προσαρμοσμένες επιλογές που χρησιμοποιούν βιολογική μεμβράνη συσκευασίας, είναι επίσης εφικτή η οικιακή κομποστοποίηση, πραγματοποιώντας πραγματικά έναν πράσινο κύκλο από "κλαδί σε γη".
Επανάσταση στη Διαδικασία Αντοχής στη Μούλιασμα
Αντιμετωπίζοντας το κοινό πρόβλημα της εύκολης μαλάκυνσης των χάρτινων καλαμακίων, έχουμε εφαρμόσει μια τεχνολογία τριών στρωμάτων σπειροειδούς περιτύλιξης:
Εξωτερικό Στρώμα: Χαρτί βάσης υψηλής γραμματικής, παρέχοντας δομική υποστήριξη
Μεσαίο Στρώμα: Συγκολλητικό στρώμα ποιότητας τροφίμων, ενισχύοντας την αντοχή συγκόλλησης μεταξύ των στρωμάτων
Εσωτερικό Στρώμα: Αδιάβροχο επικαλυμμένο χαρτί, αποτρέποντας τη διείσδυση υγρών
Δοκιμές σταθερής θερμοκρασίας σε εργαστήριο δείχνουν σταθερότητα για 150 λεπτά σε κρύα ποτά 4°C και 75 λεπτά σε ζεστά ποτά 85°C — ξεπερνώντας σημαντικά τους μέσους όρους της βιομηχανίας.
Πίνακας Τυπικών Προδιαγραφών:
| Στοιχείο | Λεπτομέρειες Προδιαγραφών |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Ατομικά Συσκευασμένα Χάρτινα Καλαμάκια Ποιότητας Τροφίμων (Σειρά 6mm) |
| Ονομαστική Διάμετρος | 6.0mm ± 0.2mm |
| Διαθέσιμα Μήκη | 180mm / 190mm / 200mm / 210mm / 220mm (Προσαρμόσιμο) |
| Πάχος Τοιχώματος | 0.25mm ± 0.03mm (Τριπλή σύνθετη δομή) |
| Υλικό Χαρτιού | Χαρτί Παρθένου Ξυλοπολτού Ποιότητας Τροφίμων (Προαιρετική πιστοποίηση FSC) |
| Γραμματική Χαρτιού | 140g/m² (Σύνολο για τρία στρώματα) |
| Αδιάβροχη Επίστρωση | Ακρυλική Επίστρωση Υδατοδιαλυτή Ποιότητας Τροφίμων / Επίστρωση PLA Βιολογικής Βάσης (Προαιρετικό) |
| Αντοχή στη Μούλιασμα | Κρύα Ποτά 4°C ≥ 150 λεπτά / Ζεστά Ποτά 85°C ≥ 75 λεπτά |
| Μορφή Συσκευασίας | Ατομική Συσκευασία ανά Καλαμάκι (Φιλμ OPP) / Ατομική Συσκευασία Σφραγισμένη σε Δύο Άκρα / Ατομική Συσκευασία με Χάρτινο Μανίκι |
| Ποσότητα Συσκευασίας | 100 τεμ/συσκευασία / 200 τεμ/συσκευασία / Προσαρμόσιμο κατ' απαίτηση |
| Διαδικασία Εκτύπωσης | Εκτύπωση Φλεξογραφίας στο Σώμα του Καλαμακίου (Έως 2 χρώματα) / Εκτύπωση Βαθυτυπίας στη Μεμβράνη Συσκευασίας (Έως 6 χρώματα) |
| Εκτυπώσιμο Περιεχόμενο | Λογότυπο / Κείμενο / Σχέδια / Περιβαλλοντικά Συνθήματα |
| Περιβαλλοντική Πιστοποίηση | Βιομηχανικά Κομποστοποιήσιμο / Οικιακά Κομποστοποιήσιμο Προαιρετικό / FDA 21 CFR / LFGB / BPI |
| Συνθήκες Αποθήκευσης | Θερμοκρασία 10-25°C / Υγρασία ≤60% RH / Προστασία από το φως |
| Διάρκεια Ζωής | 24 μήνες (Σφραγισμένο, σφραγισμένο) |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας | 10.000 μονάδες (Τυπικό) / 50.000 μονάδες (Προσαρμοσμένη Εκτύπωση) |
| Χρόνος Παράδοσης | Σε απόθεμα: 7-10 ημέρες / Προσαρμοσμένο: 20-30 ημέρες |
| Εφαρμόσιμοι Τύποι Κυπέλλων | Δοχεία ποτών με άνοιγμα καπακιού ≥8mm, συμπεριλαμβανομένων κυπέλλων τσαγιού γάλακτος, κυπέλλων καφέ, κυπέλλων χυμού, κυπέλλων σόδας |
Παραγωγή & Ποιοτικός Έλεγχος:
![]()
Καθαρή Παραγωγή: Εργαστήριο καθαρισμού Κλάσης 100.000 με έλεγχο σταθερής θερμοκρασίας και υγρασίας
Επιτόπιος Έλεγχος: Πλήρως αυτοματοποιημένο σύστημα οπτικού ελέγχου για την εξάλειψη καλαμακίων με ελαττώματα ή κακή σφράγιση
Ιχνηλασιμότητα Παρτίδας: Δείγματα διατηρούνται από κάθε παρτίδα, υποστηρίζοντας ελέγχους από τρίτους
Σενάρια Εφαρμογής:
Αλυσίδες Καταστημάτων Τσαγιού: Κατάλληλο για bubble tea, τσάι φρούτων, τσάι τυριού
Εξειδικευμένα Καταστήματα Καφέ: Κατάλληλο για παγωμένο καφέ, lattes, αρωματικές σπεσιαλιτέ
Αλυσίδες Fast Food: Κατάλληλο για σόδα, χυμό, μιλκσέικ
Εστίαση Ξενοδοχείων: Κατάλληλο για ροφήματα πρωινού, υπηρεσία μπαρ λόμπι
Οικιακή Κατανάλωση: Καθημερινά ροφήματα, παιδικά ροφήματα
Γιατί να μας Επιλέξετε;
Διαθέτουμε πλήρως αυτοματοποιημένες δυνατότητες παραγωγής που καλύπτουν ολόκληρη τη διαδικασία από τη διαμόρφωση, την κοπή και την εκτύπωση των καλαμακίων έως τη συσκευασία, με ημερήσια παραγωγή έως και 3 εκατομμύρια καλαμάκια. Από μικρές δοκιμαστικές παραγγελίες 10.000 μονάδων έως μαζικές παραδόσεις εκατομμυρίων μονάδων, παρέχουμε σταθερή ποιότητα και ελεγχόμενους χρόνους παράδοσης.
Επιλέξτε τα Ατομικά Συσκευασμένα Καλαμάκια 6mm από Χαρτί. Αφήστε κάθε καλαμάκι να γίνει μια επίσημη δέσμευση της μάρκας σας για ασφάλεια και προστασία του περιβάλλοντος.
Εάν χρειάζεστε περαιτέρω προσαρμογές, μη διστάσετε να με ενημερώσετε!