| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY054 |
| MOQ: | 10000 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Ένα μικρό χάρτινο ποτήρι μεταφέρει όχι μόνο τη γλύκα του παγωτού, αλλά και τη δέσμευση της μάρκας για ποιότητα, την υπόσχεση για ασφάλεια και την ευθύνη προς το περιβάλλον. Αυτό το Ποτήρι Παγωτού από Χαρτί Μίας Χρήσης Οικολογικό, με την "διπλή επίστρωση PE τροφίμων" ως βασικό πλεονέκτημα και την "εκτύπωση προσαρμοσμένου λογότυπου" για ενδυνάμωση της μάρκας, προσφέρει στους ιδιοκτήτες καταστημάτων επιδορπίων μια ασφαλή, αξιόπιστη και αναγνωρίσιμη λύση συσκευασίας.
Ποιο είναι το πιο ανησυχητικό ζήτημα με τα συνηθισμένα χάρτινα ποτήρια μιας χρήσης; Διαρροή, μαλάκωμα, οσμή. Όταν το παγωτό αρχίζει να λιώνει και το υγρό διαρρέει από το τοίχωμα του ποτηριού, λερώνοντας τα χέρια και βρέχοντας τα ρούχα, ακόμα και η καλύτερη διάθεση χάνεται. Αυτό το χάρτινο ποτήρι προσφέρει διπλή προστασία για κάθε σταγόνα γλύκας μέσω της τεχνολογίας διπλής επίστρωσης PE τροφίμων.
Τόσο τα εσωτερικά όσο και τα εξωτερικά τοιχώματα του ποτηριού διαθέτουν στρώματα επίστρωσης PE τροφίμων, σχηματίζοντας δύο αδιάβροχα φράγματα. Η εσωτερική επίστρωση αποτρέπει τη διείσδυση υγρών, διατηρώντας το σώμα του ποτηριού στεγνό. Η εξωτερική επίστρωση εμποδίζει την υγρασία των χεριών, καθιστώντας το κράτημα πιο άνετο. Δοκιμές δείχνουν ότι μετά από 2 ώρες παραμονής λιωμένου παγωτού, δεν εμφανίζονται λεκέδες νερού στο τοίχωμα του ποτηριού.
Το συνολικό πάχος της διπλής επίστρωσης PE είναι 60% μεγαλύτερο από τη συνηθισμένη μονής στρώσης επίστρωση, σχηματίζοντας ένα πυκνότερο προστατευτικό στρώμα. Με αντοχή σε χαμηλές θερμοκρασίες έως -15°C, η επίστρωση δεν γίνεται εύθραυστη ή ραγίζει ακόμα και όταν περιέχει παγωμένο παγωτό. Με αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες έως 100°C, είναι επίσης κατάλληλη για ζεστά ροφήματα – ένα ποτήρι για πολλαπλές χρήσεις.
Κατασκευασμένο από εισαγόμενες πρώτες ύλες PE τροφίμων, το προϊόν έχει περάσει αυστηρές δοκιμές μετανάστευσης, διασφαλίζοντας ότι δεν απελευθερώνονται επιβλαβείς ουσίες σε συνθήκες υψηλής ή χαμηλής θερμοκρασίας. Ασφαλές για επαφή με τρόφιμα, επιτρέποντας στους πελάτες να απολαύσουν κάθε μπουκιά γλύκας με ηρεμία.
![]()
Με την αυξανόμενη περιβαλλοντική συνείδηση σήμερα, η πράσινη συσκευασία έχει γίνει πρότυπο για τα καταστήματα επιδορπίων. Αυτό το χάρτινο ποτήρι ελαχιστοποιεί το περιβαλλοντικό φορτίο, διατηρώντας παράλληλα την απόδοση.
Το σώμα του ποτηριού χρησιμοποιεί παρθένο ξυλοπολτό πιστοποιημένο FSC από βιώσιμα διαχειριζόμενα δάση, με κάθε δέντρο να είναι ανιχνεύσιμο. Το χαρτί είναι άκαμπτο και παχύ, άνετο στο κράτημα, δεν παραμορφώνεται όταν ψύχεται και δεν μαλακώνει με ζεστά ροφήματα.
![]()
Παρόλο που η διπλή επίστρωση PE ενισχύει την αδιαβροχοποίηση, ολόκληρο το χάρτινο ποτήρι μπορεί ακόμα να συμπεριληφθεί στο σύστημα ανακύκλωσης χαρτιού. Σε επαγγελματικές εγκαταστάσεις ανακύκλωσης, οι ίνες χαρτιού και τα στρώματα PE μπορούν να διαχωριστούν αποτελεσματικά μέσω υδροπολτοποίησης, επιτυγχάνοντας κυκλοφορία πόρων.
Το προϊόν χρησιμοποιεί οικολογική μινιμαλιστική συσκευασία για τη μείωση των απορριμμάτων δευτερογενούς συσκευασίας. Κάθε πακέτο ποτηριών σφραγίζεται με ανακυκλώσιμα υλικά, εφαρμόζοντας περιβαλλοντικές έννοιες σε κάθε λεπτομέρεια.
Στην ανταγωνιστική αγορά επιδορπίων, η αναγνώριση της μάρκας είναι το κλειδί για τη διατήρηση των πελατών. Αυτό το χάρτινο ποτήρι προσφέρει πλήρη υπηρεσία προσαρμοσμένης εκτύπωσης, επιτρέποντας στο λογότυπο της μάρκας σας να εισέλθει σε χιλιάδες σπίτια με κάθε ποτήρι παγωτού.
Χρησιμοποιώντας οικολογικό μελάνι νερού, τα χρώματα είναι ζωντανά και κορεσμένα, τα σχέδια είναι καθαρά και ευκρινή. Χωρίς υπολείμματα βαρέων μετάλλων, χωρίς έντονες οσμές, εντελώς ασφαλές για επαφή με τρόφιμα.
Εκτύπωση 360 μοιρών πλήρους κάλυψης στο σώμα του ποτηριού, μέγιστο ύψος εκτύπωσης έως 10cm, παρέχοντας άφθονο χώρο για δημιουργικότητα της μάρκας. Είτε απλά λογότυπα είτε σύνθετα σχέδια, όλα παρουσιάζονται με ακρίβεια.
Εκτύπωση Όφσετ: Υψηλός κορεσμός χρωμάτων, κατάλληλη για παραγγελίες μεγάλου όγκου, εξαιρετική σχέση κόστους-απόδοσης
Ψηφιακή Εκτύπωση: Χαμηλή ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας, χωρίς χρεώσεις πλάκας για σχέδια, κατάλληλη για δοκιμές μικρής παρτίδας ή πολλαπλές ανάγκες σχεδιασμού
Θερμοτυπία (Χρυσό/Ασημί): Μερική διακόσμηση, ενίσχυση υφής, κατάλληλη για υψηλής ποιότητας προσαρμογή
Εκτύπωση Σημείου Χρώματος: Ακριβής αναπαραγωγή χρωμάτων μάρκας, διασφάλιση οπτικής ενότητας
Παρέχουμε δωρεάν υπηρεσία ελέγχου αποδείξεων σχεδιασμού. Μια επαγγελματική ομάδα γραφιστών μπορεί να σας βοηθήσει στη βελτιστοποίηση των αρχείων εκτύπωσης για να διασφαλίσει τέλεια παρουσίαση του τελικού προϊόντος. Για επιβεβαίωση πριν από την παραγωγή, διατίθεται υπηρεσία προσαρμοσμένων δειγμάτων.
Για να καλύψει τις ανάγκες συσκευασίας για διαφορετικές κατηγορίες επιδορπίων, αυτό το χάρτινο ποτήρι προσφέρει διάφορες τυπικές προδιαγραφές χωρητικότητας:
| Χωρητικότητα | Διάμετρος Χείλους | Ύψος Ποτηριού | Κατάλληλα Προϊόντα |
|---|---|---|---|
| 4oz | 70mm | 50mm | Παιδικά παγωτά, δείγματα, ποτήρια για γαρνιτούρες |
| 8oz | 80mm | 70mm | Παγωτό μονής μπάλας, πουτίγκα, γιαούρτι |
| 12oz | 90mm | 95mm | Παγωτό διπλής μπάλας, σάντα, μιλκσέικ |
| 16oz | 98mm | 110mm | Μεγάλο σάντα, μπολ smoothie, μπολ μιλκσέικ |
| 20oz | 105mm | 125mm | Σάντα για μοίρασμα, οικογενειακό επιδόρπιο |
Άλλα ειδικά μεγέθη διαθέσιμα κατόπιν αιτήματος.
Τα σενάρια εφαρμογής αυτού του προσαρμοσμένου χάρτινου ποτηριού με διπλή επίστρωση PE καλύπτουν κάθε γωνιά της βιομηχανίας επιδορπίων και εστίασης:
Για αλυσίδες καταστημάτων, η συνέπεια στην ποιότητα είναι ζωτικής σημασίας. Η διπλή επίστρωση PE διασφαλίζει σταθερή απόδοση του ποτηριού σε όλα τα καταστήματα σε εθνικό επίπεδο, σταθερή είτε σε βόρειες είτε σε νότιες κλιματολογικές συνθήκες. Η προσαρμοσμένη εκτύπωση παρουσιάζει με ακρίβεια την οπτική ταυτότητα της μάρκας, ενισχύοντας την αναγνώριση των πελατών.
Για ανεξάρτητα καταστήματα που θέλουν να ξεχωρίσουν στον ανταγωνισμό, η διαφοροποίηση είναι το κλειδί. Η ψηφιακή εκτύπωση μικρής παρτίδας μειώνει σημαντικά το εμπόδιο της προσαρμογής, επιτρέποντας στους ανεξάρτητους ιδιοκτήτες να έχουν αποκλειστικά προσαρμοσμένα ποτήρια. Η διπλή επίστρωση PE ενισχύει την υφή του προϊόντος, χτίζοντας την εμπιστοσύνη των πελατών στη μάρκα.
Ο συνδυασμός καφέ και παγωτού είναι ένα κλασικό ζευγάρι. Τα μεγέθη 8oz και 12oz ταιριάζουν τέλεια σε μπάλες παγωτού ή μιλκσέικ. Η διπλή επίστρωση PE διασφαλίζει ότι το ποτήρι παραμένει στεγνό και όρθιο ακόμα και καθώς οι πελάτες απολαμβάνουν αργά τη λιχουδιά τους.
Το ελληνικό γιαούρτι, τα μπολ ακάι και άλλα υγιεινά ελαφρά γεύματα συχνά απαιτούν μεγαλύτερο χρόνο απόλαυσης. Η διαρκής αδιαβροχοποίηση της διπλής επίστρωσης PE επιτρέπει στους πελάτες να απολαμβάνουν ήρεμα από την πρώτη μπουκιά μέχρι την τελευταία.
Στους χώρους επιδορπίων μπουφέ, η χρήση προσαρμοσμένων χάρτινων ποτηριών για μερίδες πουτίγκας ή μους είναι τόσο λεπτή όσο και υγιεινή. Τα σώματα ποτηριών με εκτύπωση του λογότυπου του ξενοδοχείου ενισχύουν την ποιότητα των λεπτομερειών της υπηρεσίας, αφήνοντας βαθιές εντυπώσεις στους επισκέπτες.
Κατά την παράδοση, οι κραδασμοί και το λιώσιμο είναι οι κύριες αιτίες διαρροής. Η διπλή αδιαβροχοποίηση της διπλής επίστρωσης PE μειώνει σημαντικά τα ποσοστά μετά την πώληση για παραγγελίες takeaway, βελτιώνοντας σταθερά τα ποσοστά θετικών κριτικών του καταστήματος.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Ποτήρι Παγωτού από Χαρτί Μίας Χρήσης Οικολογικό |
| Επιλογές Χωρητικότητας | Διαθέσιμα 4oz / 8oz / 12oz / 16oz / 20oz |
| Διάμετρος Χείλους | 4oz: 70mm / 8oz: 80mm / 12oz: 90mm / 16oz: 98mm / 20oz: 105mm |
| Ύψος Ποτηριού | 4oz: 50mm / 8oz: 70mm / 12oz: 95mm / 16oz: 110mm / 20oz: 125mm |
| Υλικό Ποτηριού | Παρθένος Ξυλοπολτός Τροφίμων Πιστοποιημένος FSC |
| Υλικό Επίστρωσης | Διπλή Επίστρωση PE Τροφίμων (Εσωτερικά και Εξωτερικά Στρώματα) |
| Πάχος Επίστρωσης | 60% Μεγαλύτερο από τη Συνηθισμένη Μονής Στρώσης Επίστρωση |
| Διαδικασίες Εκτύπωσης | Εκτύπωση Όφσετ / Ψηφιακή Εκτύπωση / Θερμοτυπία Χρυσό/Ασημί / Εκτύπωση Σημείου Χρώματος |
| Μελάνι Εκτύπωσης | Οικολογικό Μελάνι Νερού |
| Περιοχή Εκτύπωσης | Πλήρης κάλυψη 360 μοιρών, μέγιστο ύψος 100mm |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -15°C έως 100°C |
| Απόδοση Αδιαβροχοποίησης | Χωρίς διαρροή μετά από 2 ώρες παραμονής λιωμένου παγωτού |
| Οικολογικά Χαρακτηριστικά | Πιστοποιημένο FSC / Ανακυκλώσιμο / Μελάνι Νερού |
| Ποσότητα Συσκευασίας | 4oz/8oz: 100 σετ/πακέτο / 12oz: 50 σετ/πακέτο / 16oz/20oz: 50 σετ/πακέτο |
| Εφαρμόσιμα Σενάρια | Παγωτό, Σάντα, Μιλκσέικ, Γιαούρτι, Πουτίγκα |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας Προσαρμογής | Εκτύπωση Όφσετ 10000 σετ ελάχιστο / Ψηφιακή Εκτύπωση 1000 σετ ελάχιστο |
| Υπηρεσία Δειγμάτων | Διαθέσιμα δείγματα αποθέματος για υπάρχοντα στυλ, προσαρμοσμένα δείγματα 5-7 ημέρες |
| Χρόνος Παράδοσης | Απόθεμα 48 ώρες / Προσαρμοσμένο 7-15 ημέρες |
VII. Γιατί να Επιλέξετε Αυτό το Χάρτινο Ποτήρι;
Με πολυάριθμα χάρτινα ποτήρια παγωτού μιας χρήσης στην αγορά, γιατί να δώσετε προτεραιότητα σε αυτό;
Η μονής στρώσης επίστρωση μπορεί να αποτύχει κατά τη μακροχρόνια χρήση ή σε υψηλές θερμοκρασίες, οδηγώντας σε διαρροή. Η διπλή επίστρωση PE σχηματίζει εσωτερική και εξωτερική διπλή προστασία, διπλασιάζοντας την απόδοση αδιαβροχοποίησης και δίνοντας ηρεμία τόσο σε εσάς όσο και στους πελάτες.
Με αυστηρότερες περιβαλλοντικές πολιτικές, οι μη βιοδιασπώμενες συσκευασίες αντιμετωπίζουν κίνδυνο εξάλειψης. Αυτό το χάρτινο ποτήρι χρησιμοποιεί πιστοποιημένο χαρτί FSC και μπορεί να συμπεριληφθεί στο σύστημα ανακύκλωσης χαρτιού, κρατώντας το κατάστημά σας μπροστά από τις απαιτήσεις συμμόρφωσης.
Από εκτύπωση όφσετ μεγάλου όγκου για αλυσίδες καταστημάτων έως ψηφιακή εκτύπωση μικρής παρτίδας για ανεξάρτητα καταστήματα, καλύπτουμε όλες τις ανάγκες. Πολλαπλές διαδικασίες εκτύπωσης διαθέσιμες για την ακριβή παρουσίαση της εικόνας της μάρκας σας.
Ειδικευόμαστε σε οικολογικές συσκευασίες τροφίμων, ελέγχοντας αυστηρά κάθε βήμα από την προμήθεια πρώτων υλών έως την παραγωγή και την αποστολή. Κάθε παρτίδα υποβάλλεται σε τρεις ελέγχους ποιότητας πριν φύγει από το εργοστάσιο, διασφαλίζοντας σταθερή ποιότητα.
Κάθε ποτήρι παγωτού είναι μια συνομιλία μεταξύ μάρκας και πελάτη. Όταν οι πελάτες λαμβάνουν αυτό το χάρτινο ποτήρι, αυτό που βιώνουν είναι η ουσιαστική υφή της διπλής επίστρωσης PE, αυτό που τραβάει το βλέμμα τους είναι η προσαρμοσμένη εκτυπωμένη ταυτότητα της μάρκας, και αυτό που απολαμβάνουν είναι κάθε ασφαλής και καθησυχαστική μπουκιά γλύκας.
Αυτό το Ποτήρι Παγωτού από Χαρτί Μίας Χρήσης Οικολογικό προστατεύει τα πρότυπα ποιότητας με διπλή επίστρωση PE, εφαρμόζει πράσινη ευθύνη με οικολογικά υλικά και μεταφέρει την αξία της μάρκας με προσαρμοσμένη εκτύπωση. Επιλέξτε το, αφήστε κάθε ποτήρι του προϊόντος σας να γίνει ο καλύτερος εκπρόσωπος της μάρκας.