| Ονομασία μάρκας: | XinYanForever |
| Αριθμός μοντέλου: | XY214 |
| MOQ: | 10000 τεμάχια |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000000000 μονάδα/ανά ημέρα |
Αναλώσιμα μπολ από χαρτί με επένδυση αλουμινόχαρτου και καπάκια | Ανθεκτικά στρογγυλά δοχεία για take-away | Εμπορικά φιλικά προς το περιβάλλον, προσαρμόσιμα
Καθώς η ζήτηση για take-away και παράδοση φαγητού αυξάνεται, η συσκευασία πρέπει να υπερέχει σε ανθεκτικότητα, διατήρηση θερμότητας και διατήρηση αρώματος. Τα αναλώσιμα μπολ από χαρτί με επένδυση αλουμινόχαρτου συνδυάζουν τις ανώτερες μονωτικές ιδιότητες του αλουμινόχαρτου ποιότητας τροφίμων με την στιβαρή δομή των ανθεκτικών χάρτινων μπολ. Σχεδιασμένα για εστιατόρια, μάρκες take-away και ντελικατέσεν που εστιάζουν στην ποιότητα, αυτά τα μπολ διασφαλίζουν ότι τα ζεστά γεύματα φτάνουν στους πελάτες με τέλεια διατηρημένη θερμοκρασία και γεύση.
Στην σημερινή περιβαλλοντικά συνειδητή αγορά, οι μάρκες υψηλής ποιότητας catering χρειάζονται συσκευασίες που μεταφέρουν τις αξίες της μάρκας. Τα βιοδιασπώμενα χάρτινα μπολ με χρυσό και ασημί αλουμινόχαρτο ενσωματώνουν πολυτελή μεταλλικά αισθητικά στοιχεία με περιβαλλοντική ευθύνη, συμπληρωμένα με προσαρμοσμένα λογότυπα και καπάκια στεγανοποίησης, δημιουργώντας ιδανική συσκευασία για σαλάτες, επιδόρπια και ελαφριά γεύματα.
Χρησιμοποιώντας τεχνολογία μεταφοράς αλουμινίου κενού, στρώματα χρυσού και ασημί αλουμινόχαρτου εφαρμόζονται ομοιόμορφα σε χαρτί βάσης ποιότητας τροφίμων, δημιουργώντας εφέ γυαλάδας που μοιάζουν με καθρέφτη. Ο χρυσός προσφέρει ζεστή λάμψη, ενώ το ασήμι προσφέρει ψυχρή κομψότητα – τα χρώματα παραμένουν ζωντανά και ανθεκτικά στην οξείδωση και το ξεθώριασμα. Το μεταλλικό φόντο δημιουργεί εντυπωσιακή αντίθεση με τα χρώματα των τροφίμων, ενισχύοντας την οπτική επίδραση και προσφέροντας εμπειρίες unboxing υψηλής ποιότητας.
Η πολυτελής συσκευασία μας πληροί αυστηρά περιβαλλοντικά πρότυπα:
Τα υλικά είναι πιστοποιημένα από BPI και OK Compost, διασφαλίζοντας πλήρη βιοδιάσπαση υπό συνθήκες βιομηχανικής κομποστοποίησης χωρίς υπολείμματα μικροπλαστικών.
Διατίθενται αντίστοιχα καπάκια σε δύο επιλογές υλικού:
Οι άκρες των καπακιών διαθέτουν δακτυλίους στεγανοποίησης που αποτρέπουν τις διαρροές και εφαρμόζουν σφιχτά στα χείλη των μπολ. Δοκιμές από τρίτους επιβεβαιώνουν καμία διαρροή μετά από 30 λεπτά σε κλίση 45 μοιρών όταν είναι γεμάτα με υγρό, χειριζόμενα εύκολα τις ανώμαλες μεταφορές.
Διατίθενται πολλαπλές τεχνικές εκτύπωσης προσαρμοσμένου λογότυπου:
Τόσο οι εξωτερικές επιφάνειες των μπολ όσο και τα καπάκια χρησιμεύουν ως φορείς πληροφοριών της μάρκας, επιτρέποντας την έκθεση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης όταν οι πελάτες μοιράζονται φωτογραφίες.
Το σώμα του μπολ διαθέτει διπλή σύνθετη δομή με βελτιστοποιημένο πάχος τοιχώματος μέσω ανάλυσης πεπερασμένων στοιχείων:
Οι δοκιμές δείχνουν ότι τα μπολ διατηρούν την ακαμψία τους χωρίς παραμόρφωση όταν περιέχουν 500g τροφίμων για 2 ώρες. Οι στρογγυλεμένες άκρες κοπής προσφέρουν απαλή αφή και άνετη αίσθηση στα χείλη.
Το εσωτερικό στρώμα επικαλυμμένο με επίστρωση ανθεκτική στο λάδι ποιότητας τροφίμων επιτυγχάνει ποσοστό φραγής λίπους 99,5%, φιλοξενώντας λιπαρά τρόφιμα όπως σάλτσες σαλάτας και τηγανητά σνακ χωρίς διείσδυση λαδιού για 4 ώρες. Η αντοχή στη θερμοκρασία κυμαίνεται από -20°C έως 120°C – καμία απορρόφηση οσμών κατά την ψύξη ή την κατάψυξη, με δυνατότητα θέρμανσης στο φούρνο μικροκυμάτων βραχυπρόθεσμα μετά την αφαίρεση του στρώματος αλουμινόχαρτου.
| Στοιχείο | Λεπτομέρειες Προδιαγραφών |
|---|---|
| Όνομα Προϊόντος | Βιοδιασπώμενα Χρυσά Ασημένια Μπολ από Αλουμινόχαρτο (με Καπάκια) |
| Σειρά Προϊόντων | Σειρά Χρυσού Αλουμινόχαρτου / Σειρά Ασημί Αλουμινόχαρτου / Σειρά Ροζ Χρυσού (Προσαρμοσμένο) |
| Επιλογές Χωρητικότητας | 300ml / 500ml / 750ml / 900ml / 1100ml / 1300ml (Προσαρμόσιμη) |
| Δομή Μπολ | Διπλή σύνθετη (Στρώμα αλουμινόχαρτου + Στρώμα χαρτιού βάσης + Επίστρωση ανθεκτική στο λάδι) |
| Συνολική Γραμματομετρία Χαρτιού | 280g - 380g/m² (Ανάλογα με τις προδιαγραφές) |
| Πάχος Τοιχώματος Μπολ | 0.35mm - 0.55mm |
| Υλικό Καπακιού | Διαφανές Καπάκι PET (Τυπικό) / Βιοδιασπώμενο Διαφανές Καπάκι PLA (Οικολογικό) |
| Βαθμολογία Στεγανοποίησης Καπακιού | IPX4 Ανθεκτικό σε εκτοξεύσεις (Χωρίς διαρροή σε κλίση 45 μοιρών) |
| Αντοχή στο Λάδι | Ποσοστό Φραγής Λίπους ≥ 99,5% / 4 ώρες χωρίς διείσδυση λαδιού |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20°C έως 120°C (Συνιστάται το στρώμα αλουμινόχαρτου για χρήση με κρύα τρόφιμα) |
| Επίπεδο Γυαλάδας Επιφάνειας | Δοκιμή Γυαλομέτρου 60° ≥ 45GU |
| Διαδικασία Εκτύπωσης | Χρυσο/Ασημο Θερμοτυπία / Μεταξοτυπία / Εκτύπωση Όφσετ / Εκτύπωση UV |
| Ακρίβεια Εκτύπωσης | Ελάχιστο Πλάτος Γραμμής 0.1mm / Σφάλμα Εγγραφής ≤ 0.2mm |
| Περιοχή Προσαρμογής Λογότυπου | Εξωτερική Επιφάνεια Μπολ / Πάτος Μπολ / Επιφάνεια Καπακιού |
| Περιβαλλοντική Πιστοποίηση | BPI / OK Compost / FSC / FDA 21 CFR / LFGB |
| Μέθοδος Συσκευασίας | Μπολ στοιβαγμένα + Καπάκια χύμα / Μπολ και Καπάκια στοιβαγμένα μαζί / Προσαρμοσμένα Κουτιά Δώρου |
| Ποσότητα Συσκευασίας | 50 σετ/πακέτο / 100 σετ/πακέτο / Προσαρμόσιμη όπως απαιτείται |
| Συνθήκες Αποθήκευσης | Θερμοκρασία 10-25°C / Υγρασία ≤65% RH / Προστασία από φως και πίεση |
| Διάρκεια Ζωής | 24 μήνες |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας | 10.000 σετ (Μπολ + Καπάκι) |
| Χρόνος Παράδοσης | Τυπικό: 7-10 ημέρες / Προσαρμοσμένο: 20-25 ημέρες / Επείγουσες παραγγελίες κατόπιν συνεννόησης |
| Στάδιο Διαδικασίας | Πρότυπο Εκτέλεσης | Χαρακτηριστικά Ποιότητας |
|---|---|---|
| Διαδικασία Επικάλυψης | Ξηρή Επικάλυψη / Εξώθηση Επικάλυψης | Στρώμα αλουμινόχαρτου σταθερά συνδεδεμένο με τη βάση χαρτιού, χωρίς φυσαλίδες, χωρίς αποκόλληση |
| Διαδικασία Κοπής | Κοπή με Λέιζερ Ακριβείας | Λείες άκρες χωρίς γρέζια, ανοχή διαστάσεων ±0.3mm |
| Διαδικασία Εσοχής | Εσοχή Ελεγχόμενου Βάθους | Ομαλή αναδίπλωση, χωρίς ρωγμές, άκαμπτη διαμόρφωση |
| Επίστρωση Ανθεκτική στο Λάδι | Επικάλυψη με Κύλινδρο / Επικάλυψη με Ψεκασμό | Ομοιόμορφη επίστρωση, χωρίς παραλειπόμενες περιοχές, αντοχή στο λάδι για 4 ώρες |
| Εγγραφή Εκτύπωσης | Αυτόματο Σύστημα Εγγραφής Χρωμάτων | Ακριβής εγγραφή πολλαπλών χρωμάτων, καθαρές άκρες μοτίβων |
| Τύπος Σεναρίου | Προτεινόμενη Διαμόρφωση | Βασική Αξία |
|---|---|---|
| Premium Σαλάτες & Ελαφριά Γεύματα | Ασημί Μπολ Αλουμινόχαρτου + Καπάκι PLA + Λογότυπο Ασημο Θερμοτυπίας | Ψυχρό και κομψό, ευθυγραμμισμένο με την επωνυμία υγιεινών ελαφρών γευμάτων |
| Γαλλικό Επιδόρπιο & Ζαχαροπλαστείο | Χρυσό Μπολ Αλουμινόχαρτου + Καπάκι PET + Λογότυπο Χρυσο Θερμοτυπίας | Ζεστό και πολυτελές, ενισχύει την οπτική ελκυστικότητα των επιδορπίων |
| Περιορισμένη Έκδοση Δώρων Διακοπών | Ροζ Χρυσό Μπολ + Προσαρμοσμένο Κουτί Δώρου + Εκτύπωση σε Όλη την Επιφάνεια | Δημιουργία αποκλειστικότητας, κατάλληλο για δώρα |
| Εκδηλώσεις Pop-Up Μάρκας | Συνδυασμός Χρυσού/Ασημί + Εκτύπωση Θέματος Εκδήλωσης | Ενθάρρυνση κοινοποίησης στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ενίσχυση της μνήμης της εκδήλωσης |
| Take-away Εστιατορίου Michelin | Μπολ Προσαρμοσμένου Σχήματος + Λογότυπο Ανάγλυφο | Ισχυρή αποκλειστικότητα, ταιριάζει με την premium τοποθέτηση |
Με 18 χρόνια εμπειρίας στην παραγωγή χάρτινων δοχείων, λειτουργούμε πλήρως αυτοματοποιημένες γραμμές παραγωγής επικάλυψης, πρέσες εκτύπωσης υψηλής ακρίβειας και εξοπλισμό κοπής με λέιζερ, διασφαλίζοντας πλήρη έλεγχο από την προμήθεια πρώτων υλών έως την παράδοση του τελικού προϊόντος. Κάθε παρτίδα υποβάλλεται σε επτά σημεία ελέγχου ποιότητας: επιθεώρηση χαρτιού βάσης, δοκιμή πρόσφυσης στρώματος αλουμινόχαρτου, επιθεώρηση ομοιομορφίας επίστρωσης ανθεκτικής στο λάδι, δειγματοληψία διαστάσεων κοπής, δοκιμή απόδοσης στεγανοποίησης, σύγκριση χρωματικής διαφοράς εκτύπωσης και επιθεώρηση ακεραιότητας συσκευασίας – διασφαλίζοντας ποιότητα παράδοσης μηδενικών ελαττωμάτων.
Επιλέξτε τα Βιοδιασπώμενα Χρυσά Ασημένια Μπολ από Αλουμινόχαρτο. Αφήστε κάθε παράδοση γεύματος να γίνει μια δήλωση επωνυμίας σχετικά με την αισθητική και την ευθύνη.